Hakkımızda

Avrupa Tekstil, 1990 yılında ticari faaliyetlerine başlayan Çarşıbaşı Grubu tarafından 2006 yılında kurulmuştur. Yüksek teknoloji ve Ar-Ge çalışmaları gerektiren, bayan ve çocuk çorapları ile tayt ve seamless (dikişsiz ürün teknolojisi) ürün gruplarında, üretim ve pazarlama yapmaktadır. Şirket, %100 Türk sermayelidir.

Kurulduğu günden bu yana büyüyen iş hacmi şirket merkezini ve lojistik departmanlarını değişik dönemlerde daha büyük alanda çalışmaya yönlendirmiştir. 2006-2012 yılları arasında İstanbul – Ümraniye’de faaliyet gösteren şirket büyüyen üretim, lojistik, dağıtım ve ar-ge faaliyetlerini daha sağlıklı yürütebilmek için 2012 yılında İstanbul Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesinde 12.000 m2 lik daha geniş bir alana taşındı. Burada yeni makina yatırımları ile parkurunu genişleten Avrupa Tekstil, yüksek teknoloji gerektiren çorap boyama işlemi için kendi bünyesinde entegre boyahane’yi de faaliyete geçirerek sektörün ilklerinden olmayı başarmıştır.
Geniş ürün yelpazesi, üstün hizmet ve kalite anlayışıyla sektöründe öncü ve yenilikçi olmayı misyon edinen Avrupa Tekstil, Pierre Cardin markalı bayan külotlu çorap, bayan dizaltı çorap, bayan tayt, çocuk külotlu çorap, çocuk dizaltı çoraplar, çocuk tayt ve Seamless-Korse üretimleriyle oldukça geniş ürün çeşitliliği yakalamış ve seçkin mağazalarda yerini almıştır.

* Pierre Cardin Sağlık Serisi Çoraplar;
Konusunda uzman doktorlar tarafından kontrolleri yapılarak, yararları tespit edilmiş ve kullanılması önerilen, rahatlatıcı ve dinlendirici masaj yapma özelliğine sahip külotlu ve pantolon çoraplarından oluşan seridir. Bu seride varis oluşumunu geciktirici nitelikte, kan dolaşımına destek veren medical yönü ağırlıklı ürünler yer almaktadır.

* Pierre Cardin Çocuk Külotlu – Dizaltı Çoraplar ve Taytlar;
Moda renklerden üretilmiş her ya çocuk grubuna hitap edecek şekilde tasarlanan ve üretilen çocuk çorapları, okul giysilerinin tamamlayıcı ürünü olmakla birlikte, kendi tarzını yansıtmak isteyen küçük hanımefendilerin en sevdiği objeleri oluşturmaktadır. En zor ve en tatlı bu müşteri grubunu mutlu edebilmek için firma her sezon ürünlerini revize etmekte ve trend belirleyici yeni ürünleri beğeni ile karşılanmaktadır.

* Pierre Cardin Seamless – Korse; (Body Shaper)
Vücut şekillendirici antibacterial, hijyenik, kolay yıkanıp çabuk kuruyan, ütü gerektirmeyen ve deforme olmayan ürünler bayanların vazgeçilmezleri arasındaki yerini almıştır. İnsan anatomisine en uygun şekilde, teknolojinin tüm imkanlarından faydalanılarak üretilen ürünler sektörde çok büyük rağbet görmüştür.

* Pierre Cardin Tayt;
Rahat, Esnek, Konfor ve Moda. Bu dört temel prensipten hareketle üretilen Pierre Cardin Taytları Jean görünümlü ve güncel baskılı yeni modelleriyle tüketicinin gönlünü bir kez daha fethetmeyi başarmıştır.

* Avrupa Tekstil, Pierre Cardin bayan ve çocuk çoraplarının Türkiye, İran, Irak ve Suriye ülkelerindeki tek üretim ve pazarlama lisansörüdür.